•  
1 U04TiaBRxOBg1WOojVkEtA
Rosalinda Natividad
Incite Consultancy, CEO

TTGV is a catalyst for economic change in Turkey and will most assuredly catapult the city to the forefront of innovation. It leverages the Turkish culture, which is inherently entrepreneurial and is incubating an ecosystem for prosperity. As it works to transition the economy and nurture startups, it will need leadership, financial resources, and support from both Turkey and our global community of innovators.

064bcd5
Şenay Ataselim Yılmaz
Turkish Philanthropy Funds, COO

TTGV, birlikte calışmaya başlamadan önce de teknoloji ve inovasyon gelişimi icin yaptıkları projelerle bizi heycanlandıran bir oluşumdu. Yaratıcı fikirlerin oluşması, paylaşılması ve gerçeğe dönüştürülmesi için ayrım yapmaksızın, herkese imkan sağlayarak, Türkiye’nin teknolojik olarak gelişmesine bulundukları katkının bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

Gunes Yildirim
Güneş Yıldırım
Fundraising School Kurucusu, Uluslararası Kaynak Geliştirme Uzmanı

'TTGV’nin birleştirici gücü, Özel sektör, kamu ve sivil toplum arasında gerçek bir köprü kuruyor. Çünkü Yönetim Kurulundan,Kurucularına, Genel Sekreterinden, uzmanlarına kadar açık fikirli, vizyoner insanlarla dopdolu. Geleceğe ışık tutan bir kurum olmaya devam edeceğine eminim.

12249927 10153818431128530 1737387426332922277 N
Pelin Mavili
GE Kurumsal İlişkiler ve Politika Direktörü

TTGV kuruluşundan bu yana ülkede inovasyon kültürünün oluşturulmasında öncülük ediyor. Diğer yandan teknolojinin ticarileşmesi sürecindeki liderliği ile ekonomik kalkınmada kritik rol oynuyor.

Ussal Sahbaz
Ussal Şahbaz
GE Türkiye İnovasyon Direktörü

TTGV, bürokrasi dışında ve özel sektör ortaklığıyla kurulan,Türkiye’de kamu politikalarında inovasyon misyonuna sahip bir kuruluştur. TTGV’nin iştirak ettiği kuruluşlar, mesela Teknoloji Yatırım, iş yaptıkları alanda inovasyona en iyi örnektir. TTGV son 5 yılda bilgi ve tecrübe birikimi, saygın konumuyla geliştirdiği ilişki ağı ve başarılı uygulamalarıyla Türkiye’de inovasyonun en önemli platformu haline gelmiştir.

DSC 0073
Melek Bar Elmas
TOBB Türkiye Yazılım Meclisi Başkanı

TTGV, vizyoner duruşuyla teknolojinin ve teknolojiye gönül verenlerin yolunu aydınlattı. Bununla kalmadı teknoloji habitatının oluşumunda aktif rol alarak, işbirliğinin gücünü hepimizin kavramasına öncülük etti.

Cem Sertoglu
Cem Sertoğlu
Early Bird Venture Capital

TTGV,Türkiye teknoloji ekosisteminin en ilerici paydaşlarından biri olarak dikkat çekiyor.Özellikle, teknoloji odaklı fonlara yönelik yatırımcılık faaliyetleriyle, kurumsal fon yönetimi konusunda yerli bilgi birikiminin sağlanması konusunda öncü rol üstlenerek, Türkiye'nin finansal altyapısına önemli katkılar sağlıyor.

Samir Deliormanli
Samir Deliormanlı
LES Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı

“TTGV, ülkemizde teknoloji, inovasyon ve girişimcilik ekosisteminin gelişmesindeki en önemli oyunculardan. Kendilerinde en değer verdiğim yaklaşımları, gerçekten fark yaratacak çözümler için aktif bir çaba ve arayış içerisinde olmaları. Bu sayede hem makro hem de mikro seviyede birçok yaratıcı mekanizma ortaya koyabiliyorlar"

A6CZnisO
Dr. Ceyhun Göcenoğlu
IBM Türk Kurumsal İlişkiler Müdürü

"Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, kamu-özel sektör işbirliğiyle Türkiye'de inovasyon ekosisteminin gelişimine katkı sağlayan öncü kuruluşlardan. TTGV sadece teknoloji ve inovasyon kültürünün değil aynı zamanda ülkemizde işbirliği kültürünün gelişmesine de katkı sağlıyor."

Ilhan Basgoren
İlhan Bağören
Telenity CEO

TTGV  hem misyonu hem de yönetim şekli ile, Türkiye’de şimdiye kadar gördüğüm en ciddi, profesyonel ve verimli kuruluşlardan birisidir.

Baran Korkut
Baran Korkut
Partner
Business Models Inc.

İnovasyon ekseninde en net, desteklenilesi ve takip edilesi vizyon ve hikayeyi TTGV’de buldum ve içinin de dolu olduğunu gördüm.

Murat Idal
Murat İdal
LES Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi

TTGV ve Kıvılcım, dahil olduğu projelerde fark yaratmaya ve hayran bırakmaya devam ediyor. İşin sırrı doğal yollardan çözülmüş.

Ziya Altunyaldiz
Ziya Altunyaldız
Milletvekili,  TTGV Yönetim Kurulu Üyesi (2005-2010)

TTGV, Türkiye iş dünyasının değişiminde ve dönüşümünde önemli bir yapı taşıdır.

Laird D  Treiber
Laird D. Treiber
ABD Büyükelçiliği Eski Ekonomik İlişkiler Konsolosu

TTGV’nin Başarı Türk girişimcilerin yaratıcı hamle ve enerjilerinin büyük bir göstergesidir ve de bu takdire değen yenilikçilerin adımlarını takip etmeleri için diğerlerini de teşvik edecektir.

Suleyman Alata
Süleyman Alata
Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri

Ülkemiz kalkınma planında ve kalkınma ajansları koordinasyonunda hazırlanan bölgesel planlarda temiz teknolojilere ilişkin politika ve faaliyetlerin yer alması geleceğe daha güvenli bakmamızı sağlıyor. Bu konunun ülkemiz kalkınma gündemine girmesinde TTGV’nin yaptığı çalışmaların ve yürüttüğü faaliyetlerin büyük katkısı oldu.

Namik Unlu
Dr. Namık Ünlü
TÜBİTAK-MAM Enerji Enstitüsü

TTGV’nin değerli destekleri, çalışmayı yürüten kuruluş açısından önemli bir katma değer olarak değerlendirilmesinin yanında nitelikli örnek uygulamalar ile yaygınlaşma etkisini de yüksek seviyelere taşımaktadır.

Dr T Fikret Yucel
Dr. T. Fikret Yücel
1991-2012 TTGV Yönetim Kurulu Başkanı

TTGV kuşkusuz, özel sektörde yenileşimin firmaların rekabet gücü kazanma ve hatta yaşamını sürdürmek için ne denli önemli olduğunun anlaşılmasında çok etkili bir rol oynamaktadır.

Erman Ilicak
Erman Ilıcak
Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Bugüne kadar TTGV ile çalışıp araştırma ve geliştirme alanında güçlenerek gelişen, her biri birer başarı öyküsü yaratan şirketlerin geçmişten bu güne kat ettikleri yolu dikkate aldığımda gelecekte TTGV’nin Türk ticaret hayatında yenilikçiliğin yapı taşlarından biri olacağına tüm kalbimle inanıyorum. TTGV’nin ülkemizin “rekabetçiliğini”artırmaya yönelik ilham verici çalışmalarını destekliyor, heyecanla takip ediyorum.

BİZ KİMİZ

Özgün bir misyonla kamunun ve özel sektörün ortak inisiyatifiyle kurulduğumuz günden bugüne tam 27 yıldır Türkiye’nin teknoloji serüvenine öncülük ediyor, denediğimiz ve uyguladığımız yeni modellerle ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Teknoloji ve inovasyonun gerektirdiği sürekli değişime uyum sağlamış ve farklılaşarak gelişen yenilikçi işbirliklerimizle ve araçlarımızla hizmetinizdeyiz.

daha fazla bilgi

TTGV MARKALARI